UA-118373460-1 tag: tag: tag: tag:
Praca nad 6 krokami Techniki Chubbuck w wakacyjnych okolicznościach w Kościelisku. Będziemy mieć na wyłączność całe miejsce, będziemy mogli rozgościć się w naszej pracy i nikt i nic nie będzie nam przeszkadzać. Pracę planujemy w godz. 10.30-13.30 oraz 17.30-20.30 każdego dnia od 2 lipca do 7. Przyjeżdżamy 2 lipca, zaczynamy pracę o 15.00, a wyjeżdżamy 7 lipca po śniadaniu. Zakwaterowanie po dwie osoby w pokoju, jest też jedno dwupokojowe studio gdzie znajdą się trzy osoby, jest też jedna jedynka. Przewidujemy dwa posiłki dziennie, śniadania i obiadokolacje. Będzie to mocny zastrzyk wiedzy i doświadczania Techniki. Chodźcie, fajnie będzie.
 

Zapisuję się

Czego się nauczysz:

  • Czym jest cel główny. Rozumienie kontekstów z pozycji uniwersalnych potrzeb ludzkich.

  • Jak analizować potrzeby postaci.

  • Cel w scenie. Dlaczego jest istotny i jak go rozumieć, by wiedzieć po co się jest w scenie.

  • Czym są przeszkody i jak z nimi pracować?

  • Personalizacja. Jak znaleźć paliwo, które daje szanse stworzenia żywej osoby z postaci, która ma swoje serce, potrzeby i pragnienia.

  • Jak ważne są czynności i jak je dobierać do postaci i okoliczności scen?

  • Minicele i tematy. Jak stworzyć efektywną taktykę do osiągnięcia celu.

  • Gdzie w aktorstwie znaleźć przyjemność?

  • Tworzyć chemię bliskości z drugim aktorem, tak by widz uwierzył w zażyłość waszej relacji.

 

Obozy są super, bo przez prawie tydzień, odłączamy się od świata, zajmujemy się tylko i wyłącznie aktorstwem. Uczymy się potężnej Techniki, tego jak podstawowe w aktorstwie są cele, jak dojść do paliwa, które staje się potężnym drajwem do wygrania celu w scenie. Uczymy się personalizacji, która w przeniesieniu w scenę buduje unikalne i piękne relacje. Wreszcie wychodzimy z powłoki aktorów i stajemy się ludźmi. I wtedy widzowie mogą z nami rezonować, utożsamiać się z nami, przeżywać z nami historie, trzymać za nas kciuki i nas dopingować. Uczymy się też przyjemności, która wynika z kontaktu z partnerem i zabawy z nim poprzez minicele-intencje w których domagamy się czegoś od partnera w scenie. Ale na serio się domagamy. I mamy w tym być efektywni. Nie zatrzymujemy się na “pokazaniu” emocji w scenie, tylko używamy ich jako napędu do zdobycia czegoś, co naprawdę jest istotne dla postaci, a przez to i dla aktora. Uczymy się bycia efektywnym i wychodzenia z pozycji ofiary. Ofiara nigdy nie wierzy, że może zmienić swoje życie, granie ofiary jest nudne, nieinspirujące. A przecież my, aktorzy, możemy sprawić, by swoją sztuką inspirować innych do czucia, stawania za sobą i swoimi potrzebami.

 

Zapraszam,
Marcin Zarzeczny.
Jestem jedynym licencjonowanym nauczycielem Techniki Chubbuck na Polskę, Czechy i Słowację, uczniem Ivany Chubbuck, tworczyni Techniki.

IV Letni OBÓZ AKTORSKI Chubbuck

2-7 lipca 2023/

ZAPISY DO 15 czerwca/

KOŚCIELISKO-Willa Cetyniorka/

12 MIEJSC/ 2000zł

Chodźcie, fajnie jest